KKK

Kas Simply Spray kangavärv sobib minu kangale?

Simply Spray kangavärv on tehtud selleks, et värvida heledaid toone tumedamaks. Meie Simply Spray kangavärvi ei saa kasutada tumeda kanga heledamaks värvmimiseks.

Palun testi kindlasti kangast enne värvimist. Värv peab imbuma kangasse. Kontrolli ka värvi püsivust peale värvi kuivamist. Kangas pole sobiv, kui värv pole imbunud materjali sisse ka peale normaalset soovitatud kuivamisaega (72 tundi). Kuna tegemist on püsivärviga, harjuta enne kanga värvimist pihustamist ohutult mujal.

Simply Spray töötab kõige kindlamini heledavärvilisel 100% puuvillasel kangal. Sobivuse testimiseks pritsi oma kangast veega ja jälgi, kas see imbub kangasse. Kui vesi jääb kanga peale, või tõmbub tilkadesse, siis teeb ka värv sama. Võid proovida värvi hõõruda kangasse. Õige tooni saamiseks võib vaja minna mitu kihti.

Pea meeles, et Simply Spray kangavärv on mõeldud rõivastele ja väikesteks kaunistusteks. Suuremate pindade värvimiseks soovitame kasutada Upholstery Spray mööblivärvi. Sellel on teine koostis ja see katab erinevaid materjale paremini.

 

Kas Simply Spray kangavärv sobib mööblile, näiteks mu diivanile?

Diivanile soovitame kasutada Upholstery Spray mööblivärvi. Sellel on Simply Spray kangavärvist erinev koostis, mis katab mööblikangaid paremini.

Olenevalt kanga materjalist toimib Simply Spray kangavärv ka mööbliriidel. Alati on kasulik enne katsetada varjatud kohas. Simply Spray töötab kõige paremini heledavärvilisel puuvillasel kangal.

Hele Simply Spray kangavärv ei kata tumedat kangast. Täieliku katmise saavutamiseks pihusta värvi mitu kihti. Kaitse alati ümbrust värvipritsmete eest.


Kas Simply Spray töötab ka puidul?

Simply Spray kangavärv ja Stencil Spray šabloonivärv töötab ka puidul. Simply Spray kangavärv toonib puitu. Tumedama tooni saamiseks pritsi mitu kihti. Stencil Spray šabloonivärv ei imendu puitu, küll aga saab sellega edukalt teha aplikatsioone šabloonide abil puidu pinnale.

 

Kas Simply Spray kangavärv töötab siidil või polüestril?

Simply Spray kangavärv töötab siidil kuid ei loo sama efekti, mis puuvillal.

Siidil ja polüestril Simply Spray kangavärv valgub rohkem ja jääb batikamustriline. Seega toimib, kuid ei ole 100% kontrollitav nagu puuvillal.

 

Kas see on lastele ohutu?

JAH! Simply Spray kangavärv, šabloonivärv ja mööblivärv on ohutu kõigile! Need värvid on mittetoksilised ja mittetsüttivad! Simply Spray on aerosool – kuid ei sisald ÜHTEGI ärritavat ega tervisele kahjulikku komponenti! Sellel on salajane patenteeritud koostis, mis vastab oma ohutuselt ohutustingimustele ASTM-D 4236! Väikelapsed peaksid siiski töötama Simply Spray värvidega ikkagi vaid koos täiskasvanuga!

 

Kas värv tuhmub peale pesemist?

Selleks, et vähendada tuhmumist, soovitame värvitud riideid pesta pahempidi. Samuti pole soovitav pesumasinas ega kuivatis kasutada kanga pehmendajaid. Esmakordsel pesemisel võid märgata kerget tuhmumist, kuid värv jääb ergas ka peale mitmeid pesemiskordi! Enne esimest pesu peaksid ootama vähemalt 72 tundi.

 

Mu spray ei tööta, mida teha?

ÄRGE EHMUGE! Sa oled tõenäoliselt vajutanud päästikule liiga tugevasti. Nii võib päästik jääda tagumisse asendisse kinni. Tõmba päästikut sõrmega natuke tagasi. Käib väike klõps ja kui surud päästikule veel mõne korra, hakkab spray jälle tööle.

Kui aga jätad päästiku veidi allasurutud asendisse, võib gaas purgist välja susiseda spray muutub kasutuks.

Mõnikord võib kuivanud värv sulgeda düüsi. Sellisel juhul eemalda kogunenud värv düüsi eest, keera purgi põhi ülespoole ja pihusta veidi tühjalt, et düüs avaneks. Soovitame pooleldi kasutatud purke säilitada tagurpidi, ots vee all.

 

Kas ma pean oma värvimistööd kuumaga kinnistama?

EI! Üks suurepärasemaid Simply Spray omadusi ongi see, et see kinnistub ise! Pole vaja triikida ega panna kuivatisse. Lihtsalt oota 72 tundi enne esimest pesu.

 

Kas ma võin oma värvitud särki pesta koos teiste pesudega või annab see värvi?

Esimese pesu soovitame teha eraldi. Peale seda võid pesta nagu värvilisi riideid ikka. Ära triigi Stencil Spray šabloonivärviga tehtud pilti.

 

Kas ma triikida võin?

Triikida võib Simply Spray kangavärvi aga mitte Stencil Spray šabloonivärvi. Värvi kinnistamiseks pole Simply Spray värve tarvis triikida. Stencil Spray šabloonivärviga tehtud kujutisi tuleks käsitleda nagu siiditrükki ja vältida selle ületriikimist.

 

Mitu särki ühe purgiga teha saab?

See on küsimus, mis huvitab kõiki! Sõltuvalt sellest, kuidas sa värvi kasutad, on võimalik teha ühe purgiga mitu T-särki. Kui värvid särke batika tehnikas, siis jätkub ühest purgist umbes 4 täismõõdus särgi kahepoolseks värvimiseks. Hea tulemuse saad, kui kasutad mitut värvi - seega ühest komplektist jagub päris palju!

 

Mis vahe on Simply Spray kangavärvil ja Stencil Spray šabloonivärvil?

Stencil Spray šabloonivärv on kuivanult nagu siiditrükk, Simply Spray kangavärv aga jääb pehmeks ja imendub kanga kiududesse. Šabloonivärv on paksem - kasuta seda šablooniga aplikatsioonide tegemiseks. Kuna see ei pihustu peene uduna, tee pihustamisel pühkivaid liigutusi.

 

Mitu värvimistööd ma saan Stencil Spray šabloonivärviga teha?

See sõltub palju projekti mahust ja värvide omavahelisest segamisest.

 

Kas ma võin kasutada šabloone ka Simply Spray kangavärviga?

Ka kangavärviga võib kasutada šabloone. See nõuab aga suuremat osavust, kui šabloonivärviga. Šabloonivärv on paksem ja sellega jäävad kujutise servad ilusad teravad. Simply Spray kangavärviga pead tupsutama värvitud kangast pehme paberiga, et värv šablooni servast kaugemale ei imbuks (sellele vaatamata võib värv üle piiri imbuda). Ole ettevaatlik kui šablooni eemaldad.


Kui kaua värv kuivab?

Keskmiselt võtab värvi kuivamine aega ühe tunni. Sõltuvalt värvikihi paksusest, ruumi temperatuurist ja õhuniiskusest võib see aeg olla pikem või lühem.

 

Millised värvid on koos kõige paremad?

Vaata nippide ja tehnikate peatükist, milliseid värve soovitame koos kasutada.

 

Kas mõni Simply Spray värv töötab ka UV blacklight valgusega?

Jah, erkroosa reageerib UV blacklight valgusele.


Kui palju katab Upholstery Spray mööblivärv?

Üks purk katab ühtlaselt ca 1,6 ruutmeetrit. Värvikulu sõltub aga suuresti kanga imavusest.

 

Kas Upholstery Spray mööblivärv jääb kuivanult pehmeks?

Jah, see jääb pehmeks, kuid peale värvimist võib materjal tunduda erinev. Et kindel olla, peaksid enne testima.